• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Najciekawsze wpisy:

Tanie przeprowadzki

Zmiana mieszkania - firma od przenosin pomoże Kiedy następuje niezbędność zmiany ...

Urządzenia multimed

Urządzenia multimedialne rodzaju tablice interaktywne mogą być przyznawane do wielu ...

Gdy budujemy dom, po

Zapewne niektórzy ludzie powiedzą teraz - jeśli wydaję tak dużą ...

Z jakich powodów tr

Dlaczego wieś w Polsce nadal nie jest bogata? To znaczy ...

Żwirki dla kotów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kociaków
W każdym domu, gdzie jest kociak, powinien być także świeży żwirek. Koty na ogół wypróżniają się w żwirku, wtedy opieka nad nimi jest prostsza niż w przypadku psa. W kuwecie musi być utrzymywana pewna substancja, która będzie miała cel: absorbować to, co wydala zwierzątko. Niegdyś posiadacze kociaków wypełniali kuwetki takimi mieszaninami jak trociny, piasek lub odpadki makulaturowe. Niestety są to substancje, które powodują, iż oczyszczanie oraz opróżnianie są niezwykle monotonne, a w dodatku nie niwelują aromatu i nie utwardzają się. Przecież kot nie zawsze będzie chciał załatwić się w starej kuwecie – zdarza się, iż wybiera sobie inne niezabrudzone pole. Z tego względu dobre wypełnienie kuwetki to istotna sprawa nie tylko dla kotka, ale też dla posiadacza, który ma zajmować się sprzątaniem. Aktualnie stosowanie takich rzeczy jak trociny albo gazety nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy dla zwierząt dostarczają na prawdę wygodne wyjście, czyli żwirek dla kotów.
Właściciele kociaków mają wielki wybór podłoży do kuwet. Najważniejszą właściwością żwirku dla kotów jest wchłanianie aromatów a także zbrylanie się, wtedy łatwo możemy w bezproblemowy sposób opróżnić kuwetkę. W sklepach dla zwierząt często można uzyskać nawet parę rodzajów żwirków. Generalnie możemy sklasyfikować żwirki na poniższe grupy: żelowe, drewniane , żwirki bentonitowe.
Każdziutki z powyższych podłoży posiada odmienne właściwości i to od posiadacza zależy, na jaki się zdecyduje. Zamawiając żwirek dla kota, należałoby brać pod rozwagę ich walory oraz wady.
Żwir silikonowy wyprodukowany jest z substancji nazywanym silikat. Odznacza się tym, że doskonale wchłania koci mocz oraz gromadzi go na zawsze. Świetnie pochłania zapachy, a wtedy nie wymaga codziennego opróżniania kuwetki. Wadą żwirku silikonowego jest szczegół, iż po określonym czasie nabiera żółtego koloru, co może wyglądać raczej nieelegancko – z tego powodu najlepiej jest wykorzystywać go w kuwetach z zamknięciem.
Podkład z drewna jest ekonomiczny i świetnie niweluje niechcianą woń. Niewątpliwą korzyścią stosowania takiego żwirku dla kota jest możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (oczywiście w małych ilościach). Zazwyczaj tego rodzaju żwirek drewniany może okazać się bardzo drobny , , dlatego, bywa że rozchodzi się po mieszkaniu na kocich nóżkach.
bentonit to raczej modny gatunek podłoża, który zbiera się w grudki, dlatego sprzątanie po kociaku jest bezproblemowo. Można taki żwirek zamówić w niewygórowanych kosztach. Znakomicie absorbują niepożądane zapachy. Nie można natomiast usuwać go w toalecie, gdyż będzie na ogół kończyć się to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele kotów zazwyczaj wsypują granulki do worka na śmieci i wynoszą go do kosza.
Dobrze jest zainwestować w jakiś żwirek dla zwierzaka, gdyż zdecydowanie ułatwia to solidną opiekę nad kotem. Uwzględnienie sprawnej toalety kotom to rola właściciela, dobrze jest przyjrzeć się opcjom, które przedstawiają aktualnie sklepy zoologiczne.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html

Comments are closed.